Упростите выражения:

-a (-b) - 4a

-a - (+3a) + (-b) - b

+4
Ответы (1)
  1. 23 августа, 21:14
    0
    -а (-b) - 4a = - a - b - 4a = - 5a - b

    -a - (+3a) + (-b) - b = - a-3a-b-b = - 4a - 2b