4 целых 2/3*1 целую 3/4-3,36

+3
Ответы (1)
  1. 15 мая, 09:27
    0
    4 2/3 * 1 3/4 - 3,36=4 121/150

    1) 4 2/3 * 1 3/4 = 14/3 * 7/4 = 49/6 = 8 1/6

    2) 8 1/6 - 3 36/100 = 8 50/300 - 3 108/300 = 7 350/300-3 108/300=4 242/300 = 4 121/150