1) 25x-7x+2x=40

2) 33x-16x-4x=78

+5
Ответы (2)
  1. 21 марта, 07:59
    0
    1) 20 х=40

    х=2

    2) 13 х=78

    х=6
  2. 21 марта, 09:47
    0
    1) 25 х-7 х+2 х=40

    20 х=40

    х=40/20

    х=2

    2) 13 х=78

    х=78/13

    х=6