вычислите 3/5: (1/2:3/4-4/9) : 3/5. 3/5:9/10-3/5*8/9

+3
Ответы (1)
  1. 22 июня, 21:56
    0
    3/5: (1/2:3/4-4/9) : 3/5 = 3/5 / (1/2 * 4/3 - 4/9) / 3/5 = 4/6 - 4/9 = 12/18 - 8/18 = 4/18 = 2 / 9

    3/5:9/10-3/5*8/9 = 3/5 * 10/9 - 3/5 * 8/9 = 30/45 - 24/45 = 6/45