вычислите - 8/13:4 4:8/13 4/5:3 3:4/5 15/7:5 5:15/7 21/16; 7 7:21/16

+1
Ответы (1)
  1. 4 июня, 11:01
    0
    8/13:4 = 8/13 * 1/4 = 2/13 * 1/1 = 2/13

    4:8/13 = 4/1 * 13/8 = 1/1 * 13/2 = 13/2 = 6,5

    4/5:3 = 4/5 * 1/3 = 4/15

    3:4/5 = 3/1 * 5/4 = 15/4 = 3,75

    15/7:5 = 15/7 * 1/5 = 3/7 * 1/1 = 3/7

    5:15/7 = 5/1 * 7/15 = 1/1 * 7/3 = 7/3 = 2 1/3

    21/16; 7 = 21/16 * 1/7 = 3/16 * 1/1 = 3/16

    7:21/16 = 7/1 * 16/21 = 1/1 * 16/3 = 16/3 = 5 1/3