Решите уравнения:

5 ц 5/8 + x = 7 ц 7/12 б) х: 5 ц 15/16 = 3 ц 21/88

+4
Ответы (1)
  1. 13 июля, 20:42
    0
    5 ц 5/8 + x = 7 ц 7/12

    х=7 7/12-5 5/8

    х=1 23/24

    б) х: 5 ц 15/16 = 3 ц 21/88

    х=3 ц 21/88 * 5 ц 15/16

    х=27075/1408