3/4 + 2/3; 3/5-1/3; 3/4-3/2; 3/4 + 3/14 (дроби)

+2
Ответы (1)
  1. 26 июня, 14:12
    0
    3/4 + 2/3 = 9/12 + 8/12 = 17/12 = 1 ц 5/12

    3/5-1/3 = 9/15 - 5/15 = 4/15

    3/4-3/2 = 3/4 - 6/4 = - 3/4

    3/4 + 3/14 = 21/28 + 6/28 = 27/28