1) 46-21•190+27608:68

2) 32087-84• (63524:308) + 67

3) (52500:375-75) •107+846

4) (257 + 63945 : 315) •87-3001

5) 78• (85491:413+236) - 456

+2
Ответы (1)
  1. 26 ноября, 18:11
    0
    1) 46-3990+406=-3538

    2) 32087-84*206+67=32087-17304+67=14850

    3) (140-75) * 107+846=65*107+846=6955+846=7801

    4) (257+203) * 87-3001=460*87-3001=40020-3001=37019

    5) 78 * (207+236) - 456=78*443-456=34554-456=34098