Вычислить 3/8+5/16; 5/18+2/9; 4/7+3/14; 7/100+3/10;

+3
Ответы (1)
  1. 25 июля, 18:32
    0
    1) 3/8 + 5/16 = 6/16 + 5/16 = 11/16

    2) 5/18 + 2/9 = 5/18 + 4/18 = 9/18 = 1/2

    3) 4/7 + 3/14 = 8/14 + 3/14 = 11/14

    4) 7/100 + 3/10 = 7/100 + 30/100 = 37/100 = 0.37