Вычислите: 1/2 + 1/3, 1/3-14, 1/4+1/5, 1/5-1/6, 1/6+1/7, 1/7-1/8

+2
Ответы (1)
  1. 17 июля, 06:10
    0
    1/2+1/3=3+2/6=5/6

    1/3-14=13 (2/3)

    1/4+1/5=9/20

    1/5-1/6=1/30

    1/7-1/8=1/56