Самолет пролетел 1840 км. за 2 часа, причем за первый час он пролетел на 28 км. больше, чем за второй. Сколько км. пролетел самолет за второй час

+5
Ответы (1)
  1. 8 июня, 04:30
    0
    Х за второй час

    х+28 - за первый час

    х+х+28=1840

    2 х=1840-28

    2 х=1812

    х=1812:2

    х=906 за второй час

    906+28=934 км за 1 час