А) 13 2/5-11.2 : 9 1/3=

б) 3,6+4,8 * (8 3/4 - 7 5/6) =

+1
Ответы (1)
  1. 24 июня, 02:44
    0
    13 2/5 - 11 1/5 : 9 1/3

    1) 11 1/5 : 9 1/3 = 56/5 : 28/3 = 56/5 * 3 / 28 = 6/5 = 1 1/5

    2) 13 2/5 - 1 1/5 = 12 1/5

    3.6 + 4.8 * (8.3/4 - 7 5/6)

    1) 8 3/4 - 7 5/6 = 8 9/12 - 7 10/12 = 105/12 - 94/12 = 11/12

    2) 4.8 * 11/12 = 4 4/5 * 11/12 = 24/5 * 11/12 = 22/5

    3) 3.6 + 22/5 = 3 3/5 + 22/5 = 18/5 + 22/5 = 40/5 = 8