78: (-26) + 115: (-23) = ?

+3
Ответы (2)
  1. 10 июля, 19:08
    0
    78: (-26) + 115: (-23) = - 8

    1) 78: (-26) = - 3

    2) 115: (-23) = - 5

    3) - 3-5=-8
  2. 10 июля, 20:03
    0
    78: (-26) + 115: (-23) = - 8

    1) 78: (-26) = - 3

    2) 115: (-23) = - 5

    3) - 3-5=-8