Решите уравнения

1) 5+3,6 х=1,9 х-16+1,7 х

2) 2,5-3,7 у=1,8-6 у+0,7+2,3 у

3) 7,2 у-3,1=4,3 у+5+2,9 у

4) 6,5 х-4-3,1 х=1.8 х-4+1,6 х

+4
Ответы (1)
  1. 5 марта, 02:22
    0
    1) 5+3,6 х=1,9 х-16+1,7 х

    3,6x-1,7 х-1,9 х=-16-5

    нет ответа

    2) 2,5-3,7 у=1,8-6 у+0,7+2,3 у

    -3,7 у+6 у-2,3 у=-2,5+1,8+0,7

    нет ответа

    3) 7,2 у-3,1=4,3 у+5+2,9 у

    7,2 у-4,3 у-2,9 у=3,1+5

    нет ответа