Esli a+b=21 to a+b+a+b+a+b=

+1
Ответы (2)
  1. 29 мая, 07:49
    0
    esli a+b=21 to a+b+a+b+a+b=3a+3b=3 (a+b) = 3*21=63
  2. 29 мая, 09:32
    0
    a+b+a+b+a+b = 21+21+21=63