10-3¾ * (2⅓+1⅖) : 1⁵/₉=?

+1
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 09:54
    0
    10 - 3 3/4 * (2 1/3 + 1 2/5) : 1 5/9 = 10 - 15/4 * (7/3 - 7/5) : 14/9 = 10 - 15/4 * (35/15 - 21/15) : 14/9 = 10 - 15/4 * 14/15 : 14/9 = 10 - 14/4 : 14/9 = 10 - 14/4 * 9/14 = 10 - 9/4 = 40/4 - 9/4 = 31/4 = 7 3/4