Найдите корень уравнения 2) 5 (2 у - 9) + 6 у = 4 (3 у - 2) - 21; 4) 7 у - 4 (3 у + 5) = 2 - 3 (4 у - 9)

+3
Ответы (1)
  1. 13 августа, 15:35
    0
    2) 10 у-45+6 у=12 у-8-21

    10 у+6 у-12 у=45-8-21

    4 у=16

    у=4

    Ответ: 4

    4) 7 у-12 у-20=2-12 у+27

    7 у-12 у+12 у=20+2+27

    7 у=49

    у=7

    Ответ: 7