5 1/3 * (3/5x+1/8) = 1 2/3

+1
Ответы (1)
  1. 9 ноября, 08:01
    0
    5 1/3 * (3/5x+1/8) = 1 2/3

    3 1/5x+2/3=1 2/3

    3 1/5x=1 2/3-2/3

    3 1/5x=1

    x=1: 3 1/5

    x=5/16

    5 1/3*3/5=16/3*3/5=16/5=3 1/5

    5 1/3*1/8=16/3*1/8=2/3

    1 2/3-2/3=1

    1: 3 1/5=1: 16/5=1/1*5/16=5/16