Решите 2/5+3/10,1/4+5/12, 1/3+1/6,1/2+2/5,1/4+1/3

+1
Ответы (1)
  1. 18 июня, 21:21
    0
    1) 2/5+3/10=4/10+3/10=7/10 2) 1/4+5/12=3/12+5/12=8/12 3) 1/3+1/6=2/6+1/6=3/6 4) 1/2+2/5=5/10+4/10=9/10 5) 1/4+1/3=3/12+4/12=7/12