А) 3,8 * (8,57+9,585:4,5) = б) (2,3*1,18-1,419) : 3,7 =

+2
Ответы (1)
  1. 25 января, 13:55
    0
    А) 1) 9, 585:4,5=2, 13

    2) 8, 57+2,13=10, 7

    3) 3, 8 * 10, 7=40, 66

    б) 1) 2,3 * 1, 18 = 2, 714

    2) 2, 714-1, 419=1, 295

    3) 1, 295:3,7=0, 35