3.6+4.8 * (8 3/4-7 5/6) = ?

+1
Ответы (1)
  1. 24 июня, 10:43
    0
    3.6+4.8 * (8 3/4-7 5/6) = 8

    1) 8 3/4-7 5/6=35/4-47/6 = (105-94) / 12=11/12

    2) 4,8*11/12=24/5*11/12=22/5

    3) 3,6+22/5=18/5+22/5=40/5=8