А) 4 х+3 х=77 б) 19 х-3 х+5=133

+3
Ответы (2)
  1. 15 августа, 19:12
    0
    4x+3x=77

    7x=77

    X=11

    19x-3x+5=133

    16x=128

    X=8
  2. 15 августа, 20:37
    0
    4 х+3 х=77

    7 х=77

    х=77:7

    х=11

    19 х-3 х+5=133

    16 х=133-5

    16 х=128

    х=128:16

    х=8