Упростите вырожение:

a) 4x+3x

б) 9 у-2 у

в) 5z+3z-4

г) 6+4t+t

+1
Ответы (2)
  1. 22 ноября, 14:50
    0
    a) 4x+3x=7 х

    б) 9 у-2 у=7 у

    в) 5z+3z-4=8z-4

    г) 6+4t+t=6+5t
  2. 22 ноября, 16:25
    0
    4 х+3 х=7 х 9 у-2 у=7 у 5z+3z-4=8Z-4 6+4t+1t=6+5t