4 4/5 * (2 1/16-5/16*4/15) * 1/38

+3
Ответы (1)
  1. 27 июня, 00:07
    0
    4 4/5 * (2 1/16-5/16*4/15) * 1/38=1/4

    1) 5/16*4/15=1/12

    2) 2 1/16-1/12=33/16-1/12=99/48-4/48=95/48=1 47/48

    3) 4 4/5*95/48=24/5*95/48=19/2=9 1/2

    4) 19/2*1/38=1/4