11x (60-a) 21x (38-b) (x-9) x24 (y+4) x38

+2
Ответы (1)
  1. 14 марта, 03:15
    0
    11x (60-a) = 660-11 а

    21x (38-b) = 798-21b

    (x-9) x24=24x-216

    (y+4) x38 = 38y+152