100: (18 + (82-10 х) : 6=5

+5
Ответы (1)
  1. 4 июня, 14:55
    0
    100: (3 + (82-Х) / 6=5

    100: (18+82-105) / 6=5

    (100 х6) / 10 (10-Х) = 5

    30=50-5 Х

    -20=-5 Х

    Х=4