Решите уравнения:

А) 8 у=-62,4+5 у

Б) 3/4 х-2/3 х+1=1/2 х+1/6

+4
Ответы (2)
  1. 27 декабря, 20:32
    0
    А) 8y-5y=-62,4

    3y=-62,4

    y=-20,8

    b) 3/4x-2/3x-1/2x=1/6-1

    -5/12x=-5/6

    x=-5/6· (-12/5)

    x=2
  2. 27 декабря, 22:34
    0
    A) 8y-5y=-62,4

    3y=-62,4

    y=-62,4/3

    y=20,8