Сократите:

6 цедых 3/9 * 2=12 целых 6/8=?

9 целых 2/9 * 9 = 81 целая 18/9=?

+5
Ответы (1)
  1. 13 марта, 09:26
    0
    6/8=3/4 ... 18/9=2/1=1 целая