2. Упростите выражение:

а) 18m+22m; г) 12y-7y; ж) 12x+12x-6x;

б) c+14c; д) 25t-13t; з) 13y-y-y;

в) 4x+x; е) 17k-k; и) 3a-3a+8a

+4
Ответы (1)
  1. 2 января, 15:35
    +1
    а) 18m+22m=40m

    б) c+14c=15c

    в) 4x+x=5x

    г) 12y-7y=5y

    д) 25t-13t=12t

    е) 17k-k=16k

    ж) 12x+12x-6x=18x

    з) 13y-y-y=11y

    и) 3a-3a+8a=8a