1%его равен8; равен2.6

+5
Ответы (2)
  1. 29 января, 01:02
    0
    800; 100*1=8 или8*100; 1=800

    2,6*100; 1=260 или 260; 100*1=2,6

    число 800 и 260
  2. 29 января, 01:15
    0
    1% - 8

    100% - х

    х = (100*8) / 1

    х=800

    1% - 2,6

    100% - х

    х = (100 * 2,6) / 1

    х=260