5,9Y+2,3y=27,88

8,7y-4,5y=10,5

+3
Ответы (1)
  1. 17 мая, 22:23
    0
    5,9Y+2,3y=27,88

    5,9 у + 2,3 у = 8,1 у

    8,2 у = 27,88

    у = 27,88 : 8,2

    у = 3,4

    8,7y-4,5y=10,5

    8,7 у-4,5 у=4,2 у

    4,2 у=10,5

    у=10,5 : 4,2

    у=2,5