Вычисли 700-720:5, 399+144*3:8, 426-166+657:9, 976:4*4, 148+852:6, 856:8+315.

+1
Ответы (1)
  1. 20 января, 06:37
    0
    700-720:5=700-144=556

    2) 399+144*3:8=399+432:8=399+54=453

    3) 426-166+657:9=426-166+73=260+73=333

    4) 976:4*4=976

    5) 148+852:6=148+142=290

    6) 856:8+315=107+315=422