108000-18324/36*40+7840

+5
Ответы (1)
  1. 10 июня, 19:33
    0
    108000-18324:36*40+7840=95480

    1) 18324:36=509

    2) 509*40=20360

    3) 108000-20360=87640

    4) 87640+7840=95480