4:4 4/5 + 2 2/7 * 5 1/7-7 11/12

+5
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 16:03
    0
    1). 4 : 4 4/5 = 4 : 24/5 = 4 * 5/24 = 5/6

    2).2 2/7 * 5 1/4 = 16/7 * 21/4 = 4*3=12

    3). 5/6 + 12 = 12 5/6

    4).12 5/6 - 7 11/12 = 12 10/12 - 7 11/12 = 4 11/12