Реши задачи 60x8-35:7x90-27=?

+2
Ответы (2)
  1. 3 апреля, 04:37
    0
    60*8=480

    35:7=5

    5*90=450

    480-450-27=3
  2. 3 апреля, 07:55
    0
    60 * 8 - 35 : 7 * 90 - 27 = 3

    1). 60 * 8 = 480

    2). 35 : 7 = 5

    3). 5 * 90 = 450

    4). 480 - 450 = 30

    5). 30 - 27 = 3