Решите уравнение

/sqrt{3x+3} = x+1

+4
Ответы (1)
  1. 13 мая, 14:01
    0
    √ (3 х+3) = х+1 ОДЗ: 3 х+3≥0; x≥ - 1

    3 х+3 = (х+1) ²

    3 х+3 = х²+2 х+1

    х²-х-2 = 0

    х₁+х₂ = 1

    х₁*х₂ = - 2

    х₁ = 2

    х₂ = - 1

    Ответ: - 1; 2