13 11/12-10

4 4/15-2 1/30

12 1/5+2 5/10

15 1/7-5

16 2/9+2 1/18

+2
Ответы (1)
  1. 3 мая, 08:21
    0
    13 11/12-10=3 11/12

    4 4/15-2 1/30 = 4 8/30 - 2 1/30=2 7/30

    12 1/5+2 5/10 = 12 2/10 - 2 5/10 = 9 7/10

    15 1/7-5 = 10 1/7

    16 2/9+2 1/18 = 16 4/18 + 2 1/18 = 18 5/18