Сколько булет x+2-16=4x - (16*2) ?

+4
Ответы (2)
  1. 18 октября, 20:43
    0
    х+2-16=4 х-32

    х-4 х=16-32-2

    -3 х=-18

    х=6
  2. 18 октября, 21:24
    0
    -3x=-2+16-32

    -3x=-18

    x=-18 / (-3)

    x=6