Cos (x-180) =

tg (x-270) =

ctg (2 п+x) =

+1
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 15:30
    0
    Cos (x-180) = - cosx

    tg (x-270) = - ctgx

    ctg (2 П+x) = ctgx