Хелп 2 2/3+1 4/5*3 1/3 - 2 5/6

+5
Ответы (1)
  1. 12 сентября, 11:36
    0
    2 2/3+1 4/5*3 1/3 - 2 5/6 = 8/3 + 9/5*10/3-17/6 =

    = 8/3+90/15-17/6 = 8/3+6-17/6 = 16/6+36/6-17/6 = 35/6 = 5 5/6