1•10+100+200-300•9+10 помогите

+3
Ответы (1)
  1. 29 марта, 02:40
    0
    1*10+100+200-300*9+10 = - 2380

    1) 1*10=10

    2) 300*9=2700

    3) 10+100=110

    4) 110+200=310

    5) 310-2700 = - 2390

    6) - 2390+10 = - 2380