У дзицячы сад привезли 6 скрыть мандарынау па 15 кг кожнай и некальки скрынь груш па 5 кг у кожнай. Усяго 120 кг садавины. Кольки было скрынь з грушами?

+2
Ответы (2)
  1. 15 сентября, 22:41
    0
    6*15=90 кг

    120-90=30 кг

    30/5=6 скрынь.

    Ответ 6 скрынь
  2. 15 сентября, 23:05
    0
    6*15=90 кг

    120-90=30 кг

    30/5=6 скрынь

    Ответ 6 скрынь