На склад прывезли 624 скрыни вишань па 5 кг у кожнай и 692 скрыни слиу па 4 кг у кожнай. Якой садавины прывезли больш и на кольки?

+5
Ответы (1)
  1. 27 марта, 01:07
    0
    624*5=3120 кг

    692*4=2768 кг

    3120-2768=352 кг

    Ответ: Кишень больше на 352 кг