У магазин привезли агароднину. У першы дзень прадали 35% усяго и яшчэ 240 кг. Умагазине асталося 540 кг. Кольки усяго кг прывезли агароднины?

+1
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 01:34
    0
    35% - х

    65% - 240+540=780 кг

    х = 780*35/65 = 420 кг

    100% - 780+420=1200 кг