Задача. За гадзину у дзицячам магазине прадали 18 цацак. Машынки складывают адну трейцюю частку гэтых цацак. Кольки прадали машынак? Кольки прадали

астатних цацак?

+3
Ответы (1)
  1. 8 сентября, 07:12
    0
    18:3=6 (маш) - продали машинок.

    18-6=12 (аст) - продали астатних цацак

    ответ: 6; 12