З 10 кг вершков одержуют 2 кг масла. Сколько масла одержуют из 40 кг вершков?

+3
Ответы (2)
  1. 5 августа, 04:26
    0
    10/2=5 кг 2 40/5=8 вершков
  2. 5 августа, 05:19
    0
    10 кг 2 кг

    40 кг? кг

    Способ 1

    2:10=0,2

    40*0,2=8 кг.

    Способ 2

    40:10=4

    4*2=8 кг