Раскройте скобки 5 (х+1,4 у) - 0,8 (2 х+у)

+1
Ответы (2)
  1. 7 ноября, 19:25
    0
    5 (х+1,4 у) - 0,8 (2 х+у) =

    5 х+7 у-1,6 х-0,8 у=3,4 х+6,2 у
  2. 7 ноября, 20:06
    0
    5x+7y-1,6x-0,8y=3,4x+6,2y.