Решите cosx+sin^2x=cos^2x

+1
Ответы (1)
  1. 18 мая, 00:31
    0
    Cosx+sin²x=cos²x

    cosx+1-cos²x-cos²x=0

    2cos²x-cosx-1=0

    cosx=t

    2t²-t-1=0

    D=1+8=9=3²

    t = (1±3) / 4

    t1=1; t2=-1/2

    cosx=1; x=2πn

    cosx=-1/2

    x=± (π-π/3) + 2πk

    x=±2π/3+2πk; k€Z