Вычислите 2/9 * - (5), (12/25) : (-6),-3/4*2, - 7/15: (-3)

+3
Ответы (1)
  1. 22 июля, 18:29
    0
    1) 2/9 * (-5) = - 1.11111111

    2) (12/25) : (-6) = - 0.08

    3) - 3/4 * 2 = - 1.5

    4) - 7/15: (-3) = 0.155555556