20.!

1) (0,4*2,38-3,452) : 4 ц. 1/2-2 ц. 4/9=?

2) 2 ц. 5/14-2 ц. 1/4: (0,6*3,28-5,468) = ?

3) (0,4*1,25-2,25) : 0,5-1/2=?

4) - 2 ц. 1/4+0,54: (0,8*22,5-22,5=?

+4
Ответы (1)
  1. 19 октября, 17:16
    -1
    1) = - 3

    1) 0,4*2,38=0,952

    2) 0,952-3,452=-2,5

    3) - 2,5:4 1/2=-2 1/2:4 1/2=-5/2:9/2=-5/2*2/9=-5/9

    4) - 5/9-2 4/9=-3

    2) = 3

    1) 0,6*3,28=1,968

    2) 1,968-5,468=-3,5

    3) 2 1/4: (-3 1/2) = 9/4: (-7/2) = 9/4 * (-2/7) = - 9/14

    4) 2 5/14 - (-9/14) = 2 5/14+9/14=3

    3) = - 4

    1) 0,4*1,25=0,5

    2) 0,5-2,25=-1,75

    3) - 1,75:0,5=-3,5

    4) - 3,5-0,5=-4

    4) = - 2,37

    1) 0,8*22,5=18

    2) 18-22,5=-4,5

    3) 0,54: (-4,5) = - 0,12

    4) - 2 1/4 + (-0,12) = - 2,25-0,12=-2,37